اخبار - ساخت بیمارستان فوق تخصصی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

منبع: - بازدید: 314
ساخت بیمارستان فوق تخصصی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

خلاصه

بیمارستان فوق تخصصی گل گهر واقع در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا کنون بالغ بر 330 میلیارد ریال در آن هزینه شده است.


متن کامل

بیمارستان فوق تخصصی گل گهر واقع در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا کنون بالغ بر 330 میلیارد ریال در آن هزینه شده است. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان پروژه احداث بیمارستان تخصصی گل گهر سيرجان با کار مطالعاتی در شهريورماه سال 1395 به دستور و پیشنهاد مديرعامل شركت معدني و صنعتي گل گهر آغاز شد. در آذرماه همین سال زمین پروژه در منطقه ویژه اقتصادی تعیین و خریداری گردید. کار طراحی هم از دی ماه 1395 شروع و در مرداد ماه سال 1396 پس از برگزاری مناقصه، پیمانکارانتخاب و معرفی و از ابتدای آبان ماه 1396 عملیات اجرایی ساخت بیمارستان تخصصی گل گهر توسط شرکت پیمانکار گوپله آغاز شد. این پروژه با زیربنای بیش از  17252 مترمربع با هدف تامین نیازهای درمانی و بهداشتی تخصصی شهرستان و استان طبق برنامه پيش بيني شده در كمتر از 30 ماه به بهره برداری خواهد رسید. این مجموعه درمانی که با آخرین تکنولوژی روز بیمارستانی دنیا در حال ساخت است دارای تجهیزات مدرن و با کیفیتی خواهد بود که امکان ارائه خدمات نوین پزشکی را به مردم استان و جنوب شرق کشور فراهم می کند .

بخش های بیمارستان شامل اورژانس ، قلب و عروق و آنژیوگرافی سی سی یو، آی سی یو، زنان و زايمان و ناباروری، نوزادان،گوش و حلق و بيني، گوارش، ریه، پوست و داخلی، جراحی های عمومی و تخصصی و کلینیک ها (دندانپزشكي ، چشم ، مغز و اعصاب و...) می باشد.

همچنین بخش های پاراکلینیک این بیمارستان شامل آزمایشگاه، آندوسکوپی، اکو، تست ورزش، داروخانه، سونوگرافی، رادیولوژی، سی تی اسکن، ام آر آی، راديولوژي، فیزیوتراپی، رادیوتراپی، سنگ شکن است. قرار است کار ساخت این بیمارستان تا پایان سال 98 تمام شود و در سال 99 با تجهیز این بیمارستان با هزینه ای بالغ بر 280 میلیارد تومان افتتاح شود.