اخبار - بازدید رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از منطقه ویژه

منبع: - بازدید: 1504
بازدید رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از منطقه ویژه

خلاصه

فولادگر نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای اصل44، قوامی نماینده اسفراین و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، جلودار زاده نماینده مردم تهران و اسدی نماینده مردم شهربابک و جمعی از مسوولان از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بازدید کردند.


متن کامل

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان تعدادی از نمایندگان کمیسیون ویژه تولید ملی و اشتغال مجلس برای رفع مشکلات کارخانه های مستقر در منطقه پس از بازدید از خط تولید یخچال و ال ای دی شرکت گلدیران نشستی را در این شرکت برگزار کردند. در این نشست نصرت الله ضیا شهابی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برخی از مشکلات منطقه را مطرح کرد. وی گفت: مناطق ویژه اقتصادی معطوف به تولید هستند و با توجه به این موضوع معافیت مالیاتی که برای مناطق ویژه در نظر گرفته اند بسیار کمتر از مناطق آزاد است. وی افزود: در منطقه ویژه سیرجان بروکراسی اداری بسیار کم شده و ما دروازه ای برای انتقال تکنولوژی هستیم، اما چه جوایز صادراتی برای شرکت ها در نظر گرفته اند؟ وی ادامه داد: باید در شرایط وضعیت مالیات تجدید نظر شود.

در این نشست شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی از رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس خواست جلسه ای را با حضور وزرای مربوطه برای رفع مشکلات و موانع کارخانه های منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برگزار کند. وی گفت: این شهرستان با توجه به موقیت صنعتی، معدنی و کشاورزی اشتغال زایی خوبی دارد اما اگر متصدیان اشتغال حمایت نشوند ضررهای جبران ناپذیری را متحمل می شویم.

فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس هم در این جلسه؛ اصلاح قانون مالیات و دائمی کردن مالیات بر ارزش افزوده و شفاف سازی مالیاتی را از اولویتهای کاری کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس دانست.

قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم گفت: مالیات نباید هدف اصلی دولت برای کسب درآمد باشد و دولت باید در مالیات بر ارزش افزوده تجدید نظر کند. وی اتخاذ خط و مشی واحد ، ایجاد زیرساخت ها و تسهیلات کم بهره را راهکار مناسب دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی دانست.

سهیلا جلودار زاده نماینده مردم تهران هم گفت: فرصت های شغلی باید پایدار باشد و استان ها محور توسعه برای تولید ثروت شوند و مشارکت فعالین اقتصادی باید در قالب قوانین اجرایی شود.