اخبار - کارگروه رفع موانع تولید منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با حضور استاندار کرمان

منبع: - بازدید: 1339
کارگروه رفع موانع تولید منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با حضور استاندار کرمان

خلاصه

کارگروه رفع موانع تولید منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با حضور استاندار کرمان برگزار شد.


متن کامل

استاندار کرمان منطقه ویژه اقتصادی سیرجان را یکی از مناطق ویژه موفق در کشور برشمرد. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان در سفر یک‌روزه‌اش به سیرجان در کارگروه رفع موانع تولید منطقه ویژه اقتصادی سیرجان شرکت کرد. او گفت: از مدیریت منطقه آقای ضیا‌شهابی و همه‌ی مدیران دولتی که در جلسه حضور دارند تشکر می‌کنم. سیرجان در بحث رسانه پیشتاز است. در بحث انتشار نشریات جزو شهرستان‌های پیشتاز است و امیدواریم این برتری را بتواند حفظ کنند. وی ادامه داد مناطق ویژه اقتصادی مربوط به کشورهای در حال توسعه است و کل کشور جهان اول آزاد است. در استان کرمان سه منطقه ویژه فعال داریم. تردید ندارم در دولت دوازدهم رونق خوبی پیدا خواهند کرد. ما نیاز به کمک همه هستیم. استاندار کرمان افزود: توسعه همراه با حفظ محیط‌زیست برنامه ما هست. مدیران همه علاقه‌مند به محیط‌زیست هستند. اختیارات تمام محیط‌زیستی به استان کرمان واگذار شده و من فکر می‌کنم اولین استانی هستیم با رعایت قوانین محیط‌زیست موانع را رفع کنیم. ما در بحران محیط‌زیستی منطقه قرار گرفتیم. اگر الزامات را رعایت نکنیم، گرفتار می‌شویم. اما نباید مانع توسعه‌ی کشور شویم. برای توسعه همه باید دست به دست هم بدهیم. وی ادامه داد یکی از مناطق موفق کشور منطقه ویژه اقتصای سیرجان است. جزو رتبه‌های اول است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، تولید و اشتغال در کنار یکدیگر محقق شده است، گفت: امروز باید در ساحت مشارکت‌های مدنی و رفتارهای سیاسی حماسه‌های بزرگ را خلق کنیم. نیاز امروز جامعه ما به دور از سیاست‌زدگی حرکت در سمت‌و‌سوی تولید،‏ اقتصاد و شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال برای مردمان‌مان  است.

یکی از جاهایی که اقتصاد بدون حمایت دولت رونق دارد همین مناطق ویژه اقتصادی است.

نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی، هم در این مراسم گفت: تامین آب مورد نیاز صنایع یکی از نیازهای مهم برای توسعه اشتغال و تولید در این شهرستان است.

شهباز حسن‌پور افزود: به هر میزان که آب برای صنایع در این شهرستان تامین شود، آمادگی جذب سرمایه‌گذار خارجی برای اجرای طرح‌ها را داریم.

حسن‌پور با اشاره به اینکه حضور کارشناس مشاوره در بخش کشاورزی یکی از ضروریات شهرستان سیرجان است، گفت: بزرگ‌ترین کارخانه نساجی کشور، کارخانه تولید بزرگ‌ترین کاشی های کشور و بزرگ‌ترین کارخانه سیم بکسل در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان اجرایی خواهد شد.

فرماندار شهرستان سیرجان نیز با اشاره به اینکه بالاترین نرخ بیکاری استان به دلیل مهاجرت‌ها مربوط به شهرستان سیرجان است، گفت: مدیران شهرستان سیرجان رتبه اول اشتغال را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند اما پاسخگوی نیازهای موجود نبوده است. منصور مکی آبادی با اشاره به اینکه در سال جاری برای سه هزار و 200 نفر در شهرستان سیرجان اشتغال ایجاد شده است، ادامه داد:  این تعداد تا پایان سال به 10 هزار نفر افزایش خواهد یافت.