اخبار - افتتاح کارگاه ماشین آلات دیزلی در منطقه

منبع: - بازدید: 1283
افتتاح کارگاه ماشین آلات دیزلی در منطقه

خلاصه

با حضور محمدامين سازگارنژاد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان افتتاح شد.


متن کامل

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، روز گذشته با سفر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به سیرجان، کارگاه تعمیرات تخصصی موتورهای دیزلی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به بهره‌برداری رسید.

این کارگاه که با حضور نصرت الله ضیاشهابی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان استان و شهرستان به بهره‌برداری رسید و از اهمیت خاص فنی و حرفه‌ای و رفع مشکلات تعمیرات ماشین‌آلات در منطقه صنعتی و معدنی در منطقه برخوردار است به همت جوانان تحصیل کرده راه‌اندازی شد که بخش عظیم مشکلات تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی ویژه معادن را برطرف می‌کند و تنها کارگاه آموزشی و تعمیرات تخصصی جنوب شرق در کشور است.

مدیر کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن اظهار داشت: مرحله اول کار برای راه‌اندازی این طرح 35 میلیارد ریال هزینه از سرمایه‌گذاری و تسهیلات بانکی داشته‌ایم که برای تکمیل و توسعه آن 150 میلیارد ریال نیاز است که کمک مسوولان و بانک‌ها را می‌طلبد.

معینی افزود: این طرح در استان و جنوب شرق کشور نخستین است که هم قادر به آموزش تعمیر تخصصی ماشین‌های دیزلی معادن است و هم افرادی که آموزش می‌بینند پس از آموزش جذب بازار کار می‌شوند.

وی ابراز داشت: این کارگاه با اساتید متخصص قادر به تعمیر کامل ماشین‌های دیزلی معادن هستند که تاکنون از کشور چین یا خارج از استان برای تعمیر و با هزینه گزاف وارد می‌شدند و امروز هم ما جوانان نیازمند حمایت مسؤولان شرکت‌های معدنی و صنعتی هستیم تا دانش بومی‌گرایی و تخصص داخلی رونق بیشتری پیدا کند.

محمدامین سازگارنژاد رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و معاون وزیر کار افتتاح این کارگاه را با توجه به صنعتی و معدنی بودن استان کرمان و سیرجان مهم ارزیابی کرد و گفت: از پایه‌های مهم و اساسی اشتغال، آموزش و مهارت است که امروزه در حال تحقق با شکل مطلوب و اساسی است.

وی افزود: در این راستا موضوع مهارت آموزشی سربازان هم با ستاد نیروهای مسلح توافقنامه بسته شد و سربازان طی دوران خدمت، مهارت مورد علاقه یا مرتبط با کار می‌بینند و همراه دریافت پایان خدمت گواهینامه مهارت شغلی خود را دریافت می‌کنند و ورودشان به بازار کار قطعی است.