اخبار - بازدید علمی دانشجویان دانشگاه ولی عصر از منطقه ویژه

منبع: - بازدید: 1330
بازدید علمی دانشجویان دانشگاه ولی عصر از منطقه ویژه

خلاصه

دانشجویان رشته مدیریت صنعتی دانشگاه ولی عصر رفسنجان در یک بازدید علمی از منطقه ویزه اقتصادی سیرجان دیدن کردند.


متن کامل

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان تعدادی از دانشجویان رشته مدیریت صنعتی به همراه دکتر سهرابی مدیرگروه رشته مدیریت صنعتی دانشگاه ولی عصر رفسنجان در جریان روند کاری و تشکیل منطقه ویژه قرار گرفتند. این دانشجویان با وظایف گمرک مستقر در منطقه ویژه، شیوه انبارداری، بخش صنعت و ... آشنا شدند. این دانشجویان سپس از کارخانه های رنگدانه و فریکو بازدید کردند. کارخانه رنگدانه اولین تولید کننده الیاف مرکب پلیمری دارای گواهینامه فنی از مرکز راه، مسکن و شهرسازی (وزارت راه و شهرسازی) است. از محصولات تولیدی این کارخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد: گرانول کامپاند پلیمری و مستربچ حاوی نانو ذرات اکسید روی با خاصیت آنتی باکتریال و مقاوم دهنده UV مورد مصرف در صنایع بسته بندی، بهداشتی، فیلم های کشاورزی نساجی، صنایع خودرو، ساختمانی و بیمارستانی و الیاف و نخ پلی پروپیلن حاوی نانو ذرات اکسید روی با خاصیت آنتی باکتریال و مقاوم دهنده UV، مورد مصرف در صنایع نساجی فرش ماشینی و موکت. این کارخانه سال گذشته به عنوان کارخانه برگزیده کشوری در صادرات انتخاب شد.

شرکت فرآورده های روغنی ایران (فریکو) نیز، با هدف فعالیت در زمینه ی تولید، تجارت و انبارداری انواع روغن نباتی و همچنین کشت دانه های روغنی و تحقیقات مرتبط، در سال 1372 همگام با تکنولوژی روز جهان و با آخرین دستاورد های علمی و صنعتی در خدمت میهن عزیزمان تاسیس شد. ضمن اینکه این کارخانه و محصولات آن در سطح استاندارد های جهانی است و رقیب بزرگترین کارخانجات خاورمیانه در صادرات است.

کارخانه ی روغن نباتی فریکو با ظرفیت تولید 800 تن در روز (شامل 600 تن روغن جامد و 200 تن روغن مایع) در محل مجتمع کارخانجات فریکو واقع در منطقه ویژه ی اقتصادی سیرجان احداث گردیده است.

تولیدات جانبی کارخانه شامل ظروف ساخته شده از مواد پتروشیمی و همچنین اسید چرب می باشد.